Lostris.net » Fénixův dar

Články autora


< návrat zpět

Milencův deník - Oficiální e-kniha

foto

preview

Anotace: Přitažlivý a bohatý hlavní hrdina, muž bez vyšších cílu a prázdnou duší, si za šestatřicet let svého bezostyšného života vytvořil slušnou sbírku zvadlých růží. V bezstarostném lámání srdcí ho však jednou zaskočí charakterní dívka, která netaje při každém jeho šarmantním gestu a sladkém slovu. Za nelítostného zápasu o její přízeň poznává, že tentokrát se sám nechal lapit a to něžnou rukou ženy, která nic takového neměla v úmyslu. Prvotní představu růžového romantického kýče, která se nutí při pohledu na základní schéma, rozbíjí zoufalý boj o zdravý rozum a lezavá beznaděj, které protkávají celou zápletku v deníkových zápisech samotného Milence. Navzdory svým pochybným morálním zásadám hlavní hrdina nikdy nesklouzává k obscénnostem a pornografii; naopak se jeho výrazivo vyznačuje jistou jazykovou kvalitou.

Kniha je částečně pojata jako amatérský výzkum lidské psychiky, mimického vyjadřování a samovolného povahového vývoje a snaží se jazykovými prostředky v čtenářích vzbudit emoce, jakými jsou zmítáni i hrdinové příběhu.

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 27.5.2014 18:15  •  Přečteno: 2836x

Paralela snů - HP fanfiction - rozepsané! Verze 02

foto

Paralela snů (Harry Potter fanfiction): Elinor Downey. Příběh o šťastlivé fanynce Lyn, které se splnil sen, když se propadla stěnou reality do světa Harryho Pottera. Vyprávěno z pohledu studentky Zmijozelu, příslušnice starého rodu s neobvyklou historií a empatičky zamilované do nejchladnějšího muže na škole... Anna Mushket

Anotace: Akční, romantické a snad i mírně humorné fanfiction na Harryho Pottera. Hrdinkou je dvaadvacetiletá Lyn, které se splní sen, když se propadne stěnou reality do světa magie - zjišťuje ale, že není vše tak snadné a kouzelné, jak by si představovala. Její život se mnohonásobně komplikuje, čímž ji přiměje si uvědomit, že příště si musí dát větší pozor na to, co si přeje...

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 8.5.2014 11:26  •  Přečteno: 2016x

Findë úruva - Ohňovláska - LoTR fanfiction

foto

preview

Anotace: Osudy menegrothské elfky Maryanen v zemi Doriath za Prvního věku elfů...

Pro neznalé Tolkienovy elfštiny vysvětlím původ a význam hrdinčina jména:
marya - bledý/á (příd. jm.)
nén - voda (pod. jm., vzpomeňte si na jeden z Tří prstenů - Nenyu)

Jazyk je Quenya, řeč Valar, což byl neobvyklý krok při tvoření jména, neboť v Prvním věku elfové Úmanyar (jako obyvatelé Menegrothu, elfové, kteří nikdy nedorazili do Amanu, Blažené říše Valar) mluvili Sindarinem, ale to jméno už bylo na světě nějakou dobu a zvolila jsem ho, protože jeho zvuk dobře koresponduje s mou představou hlavní hrdinky. Neznamená nic úžasného, chtěla jsem jeho vysvětlením zabránit spekulacím o jeho vzniku.

Pro lepší chápání pozadí příběhu doporučuji se informovat o elfích dějinách v Silmarilionu nebo např. na stránkách CoE (councilofelrond.com). Krátce však pro ty, kteří nemají chuť nebo čas se tímto zabývat podrobně:

Doriath je království na severu Beleriandu, země zatopené dávno před dějem v Pánovi prstenů. První věk elfů se vyznačuje velikými elfími králi a jejich bojem se zkaženým Valou (Valar - boží děti, stvořili Ardu, zemi, na které se tyto příběhy odehrávají) Morgothem, prvním Temným pánem. Doriath je lesní panství, v jehož středu leží Menegroth, překrásné město vybudované trpaslíky a udržované mocí Maiy (Maiar - služebníci, pomocníci Valar, velmi mocní) Melian, ženy krále Thingola, který se objevuje v tomto příběhu. Celeborn je znám z Pána prstenů, další zdroje však zmiňují jeho příbuzenský vztah ke králi (který částečně vysvětluje, odkud se vzalo jeho vyšší postavení v elfí společnosti).

Toto je takový základ, ze kterého jsem vycházela, mnoho věcí jsem si však upravila k obrazu svému, nebo případně domyslela, pokud jsem je nemohla dohledat v oficiální verzi.

Co se týče vzhledu ostatních postav, není příliš důležitý (stejně jako vzhled hlavní hrdinky, až na ty vlasy, kolem kterých se točí pověry), ale pokud máte potíže představit si druhou hlavní postavu, Celeborna, zkuste mrknout na film - herec Márton Csókás totiž inspiroval tento příběh :)).

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 25.11.2012 13:09  •  Přečteno: 2757x

Meleğim - Můj anděl - Charmed fanfiction

foto

preview

Anotace: Charmed fanfiction. (Bacha, spoiler :). Čarodějky nám skončily přesladce, ale jejich děti jednoho dne musejí pokračovat v práci, již zdědily, a tak v mém ff přichází na scénu nová trojice - Wyatt, Chris a Katrina, dcera Phoebe. Příběh se zaměřuje hlavně na ni, neboť jejím úkolem je vypořádat se s démonem, na kterého jim nemusí stačit síly... Ona je však dítětem lásky - bude zabíjet, nebo bude zabita sama?

Název Meleğim jsem vybrala spíš díky hezkému zvuku, turečtinu však už zkoumám dlouho s chutí se ji naučit - zatím umím jen přečíst turecký text, takže pro zajímavost přidávám výslovnost, která není nijak složitá: [mele'im]. Melek je anděl, -im můj, k se spolkne, ale označí oním podivným, skoro odrazujícím ğ, které však není nic jiného než jakási nevyslovovaná náhražka za k.

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 25.11.2012 12:40  •  Přečteno: 2465x

Oded Fehr - Blogger.com layout

foto

preview

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 29.4.2012 22:59  •  Přečteno: 1697x

Early spring - Blogger.com layout

foto

preview

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 14.4.2012 14:40  •  Přečteno: 1586x

Lady in roses - Blogger.com layout

foto

preview

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 14.4.2012 14:39  •  Přečteno: 1355x

Roses - Blogger.com layout

foto

preview

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 14.4.2012 14:38  •  Přečteno: 1279x

Layout 002 - Blogger.com layout

foto

preview

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 14.4.2012 14:37  •  Přečteno: 1453x

Zkouškový 2 - Blogger.com layout

foto

preview

Autor: Anna Mushket  •  Vydáno: 14.4.2012 14:36  •  Přečteno: 1254x